NICI LIFTINGUJĄCE BARB 4D

NICI BARB 4D

First Lift Barb 4D to nowa wyjątkowa nić PDO ze specjalnie opracowanym systemem mikroskopijnych haczyków. Do tej pory haczyki były tylko po jednej stronie nici, teraz rozłożone są gęsto dookoła nici w dwóch kierunkach, tzw. czterech wymiarach, stąd nazwa nici. Dodatkowo nić jest dużo grubsza od tradycyjnej nici PDO, co maksymalizuje efekt liftingu. 

Długości nici są różne i dobierane są do potrzeb danego pacjenta. Są też polecane już od 30 roku życia dla osób chcących poprawić owal twarzy. Technika jest szybka, bezpieczna i łatwa do wykonania. Nie wymaga nacinania skóry, ponieważ nici są wprowadzane za pomocą cienkiej igło-kaniuli lub kaniuli z trokarem w tkankę podskórną.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

  • lifting twarzy,
  • utrata jędrności i napięcia skóry,
  • modelowanie wybranych partii twarzy,
  • likwidacja tzw. „chomików”,
  • poprawa owalu twarzy.

PRZEBIEG ZABIEGU

Przed zabiegiem dana okolica smarowana jest kremem znieczulającym i dodatkowo znieczulana nasiękowo lidokainą, która prawie całkowicie niweluje ból. Po zaimplantowaniu pod skórę haczyki otwierają się, unosząc opadające tkanki i zapewniając tym samym efekt silnego liftingu. Cały zabieg trwa około godziny. Podciągnięcie skóry jest widoczne od razu po zabiegu, a pełny efekt można zaobserwować po 3-4 tygodniach. Skóra staje się bardziej napięta, jędrna a zmarszczki zostają wygładzone. Nici mają działanie podtrzymujące, naprężające i odmładzające skórę. Mimo, że nici całkowicie rozpuszczają się mniej więcej po 12 miesiącach, to efekt ich działania utrzymuje się jeszcze dwa, trzy lata. W celu podtrzymania efektu liftingu skóry warto stosować dodatkowe zabiegi regenerujące, jak: osocze bogatopłytkowe, mezoterapia igłowa, nawilżanie kwasem hialuronowym a także laserowe, jak laser frakcyjny.

ZALECENIA PO ZABIEGU

Przez dwa – trzy tygodnie należy zrezygnować z wizyt u dentysty, zabiegów kosmetycznych, masaży twarzy, basenu, sauny, ćwiczeń wysiłkowych. Zalecane jest też ograniczenie mimiki, zbyt ekspresyjnego śmiechu, szerokiego otwierania ust.

PRZECIWWSKAZANIA

  • ciąża i okres laktacji,
  • zmiany zapalne w obrębie skóry,
  • skłonność do występowania blizn przerostowych,
  • stosowanie leków przeciwzakrzepowych i przeciwzapalnych.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

  • Po zabiegu skóra może być delikatnie obrzęknięta, mogą wystąpić również krwiaki w miejscach wprowadzenia nici. Przez kilka dni po zabiegu można odczuwać również tkliwość okolicy poddanej zabiegowi. Do dwóch tygodni mogą utrzymywać się delikatne nierówności na przebiegu nitki.

SPRAWDŹ INNE ZABIEGI

Modelowanie ust z użyciem kwasu hialuronowego

Mezoterapia igłowa
skóry głowy

Power Mezo

Lifting twarzy
z użyciem nici PDO

Lifting wolumeryczny
z użyciem kwasu hialuronowego

Lipoliza iniekcyjna
twarzy i ciała

Mezoterapia igłowa
anty - aging

Nici lifingujące
Barb 4D

Korekta zmarszczek
z użyciem kwasu
hialuronowego

Nucleofill - lifting na
poziomie komórkowym

Korekta
zmarszczek mimicznych

Leczenie nadpotliwości
przy użyciu toksyny
botulinowej

Mezoterapia igłowa
z użyciem osocza
bogatopłytkowego
Arthrex ACP

Ginger Design -
Rewitalizujący koktajl z
ekstraktem z imbiru

V-carbon innowacyjny
peeling węglowy bez
lasera

Peeling medyczny PQ AGE
Evolution

Leczenie
bruksizmu

Fresh Lift