LIPOLIZA INIEKCYJNA
TWARZY I CIAŁA

LIPOLIZA INIEKCYJNA

Lipoliza jest nowoczesną bezoperacyjną metodą redukcji miejscowej tkanki tłuszczowej. Polega na bezpośrednim wstrzyknięciu substancji rozpuszczających w widoczną tkankę tłuszczową brzucha, bioder, ud, kolan, pośladków oraz podbródka i brody. Jest to doskonała metoda dla pacjentów, którzy chcą się pozbyć miejscowej nadmiernej ilości tłuszczu i jednocześnie uniknąć procedury chirurgicznej – liposukcji.

Najlepszymi kandydatami do zabiegu są osoby z nadmiernym miejscowym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej, która w wyniku diety lub ćwiczeń fizycznych jest niemożliwa do usunięcia. Lipoliza nie jest metodą odchudzania. Najlepsze efekty estetyczne uzyskuje się podczas intralipoterapii podwójnego podbródka, bioder – tzw. bryczesów – oraz okolicy kolan.

Poza działaniem preparatów istotne znacznie ma również samo nakłucie skóry (wykonuje się ich kilkadziesiąt do kilkuset) z uwagi na: poprawę metabolizmu komórek skóry, przyspieszenie metabolizmu komórek tłuszczowych stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, powstanie nowych naczyń krwionośnych, poprawę mikrokrążenia. Do zabiegu lipolizy wykorzystuje się materiały zawierające wyciąg z soi – fosfatydylocholinę, posiadającą właściwości lipolityczne. Substancja podawana jest na głębokość tkanki tłuszczowej. W rezultacie komórki tłuszczowe ulegają degradacji, transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

 • kończyny górne – okolice tricepsu,
 • kończyny dolne – „bryczesy”,
 • fałdy na plecach (poniżej żeber),
 • okolica podpośladkowa,
 • wewnętrzna strona ud,
 • wewnętrzna strona kolan,
 • podwójny podbródek.

PRZEBIEG ZABIEGU

Ok. godzinę przed zabiegiem skórę znieczula się kremem znieczulającym. Zabieg polega na ostrzyknięciu przez lekarza danej okolicy substancją lipolityczną przy użyciu cienkiej igły. Pacjent może odczuwać pieczenie oraz swędzenie. Ból zazwyczaj jest niezbyt intensywny. Skóra robi się zaczerwieniona, powstaje niewielki obrzęk. Po zabiegu obserwujemy tkliwość miejsca poddawanego zabiegowi i są to pożądane efekty uboczne świadczące o skuteczności i działaniu zabiegu.

W zależności od okolicy ciała zabieg trwa w granicach 20-40 minut. Najlepszy rezultat osiągniemy wykonując serię 3 zabiegów w odstępach 3 – 6 tygodniowych. Zabieg wywołuje proces niszczenia komórek tłuszczowych który trwa ok. 3 tygodnie. Zawsze jednak należy pamiętać, że zabieg lipolizy iniekcyjnej nie stanowi alternatywy liposukcji. Jest odpowiedni dla osób z wagą normalną lub z lekką nadwagą. Pomaga pozbyć się niechcianych, niezwykle ciężkich do pozbycia się, tzw. „miejscowych otłuszczeń”.

ZALECENIA PO ZABIEGU

 • w ciągu kilku dni po zabiegu, po ustąpieniu odczucia dyskomfortu, zalecane jest wykonać kilka zabiegów drenujących, np. endermologia, masaż limfatyczny – wspomogą one wydalanie zniszczonych komórek tłuszczowych z organizmu,
 • należy chronić miejsca po wkłuciach (np. nie zrywać strupków) aż do momentu całkowitego wygojenia,
 • unikanie promieniowania słonecznego -opalania się, korzystania z solarium, basenu i sauny przez 7 dni.

PRZECIWWSKAZANIA

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • ciężkie schorzenia wątroby i nerek,
 • infekcje skóry w miejscu wstrzyknięć,
 • alergia na preparat,
 • nadmierna otyłość.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Brak skutków ubocznych i komplikacji. Zabiegowi można poddawać się przez cały rok – światło słoneczne nie jest żadnym przeciwwskazaniem

SPRAWDŹ INNE ZABIEGI

Modelowanie ust z użyciem kwasu hialuronowego

Mezoterapia igłowa
skóry głowy

Power Mezo

Lifting twarzy
z użyciem nici PDO

Lifting wolumeryczny
z użyciem kwasu hialuronowego

Lipoliza iniekcyjna
twarzy i ciała

Mezoterapia igłowa
anty - aging

Nici lifingujące
Barb 4D

Korekta zmarszczek
z użyciem kwasu
hialuronowego

Nucleofill - lifting na
poziomie komórkowym

Korekta
zmarszczek mimicznych

Leczenie nadpotliwości
przy użyciu toksyny
botulinowej

Mezoterapia igłowa
z użyciem osocza
bogatopłytkowego
Arthrex ACP

Ginger Design -
Rewitalizujący koktajl z
ekstraktem z imbiru

V-carbon innowacyjny
peeling węglowy bez
lasera

Peeling medyczny PQ AGE
Evolution

Leczenie
bruksizmu

Fresh Lift