Lipoliza jest nowoczesną bezoperacyjną metodą redukcji miejscowej tkanki tłuszczowej. Polega na bezpośrednim wstrzyknięciu substancji rozpuszczających w widoczną tkankę tłuszczową brzucha, bioder, ud, kolan, pośladków oraz podbródka i brody. Jest to doskonała metoda dla pacjentów, którzy chcą się pozbyć miejscowej nadmiernej ilości tłuszczu i jednocześnie uniknąć procedury chirurgicznej – liposukcji.
Najlepszymi kandydatami do zabiegu są osoby z nadmiernym miejscowym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej, która w wyniku diety lub ćwiczeń fizycznych jest niemożliwa do usunięcia. Lipoliza nie jest metodą odchudzania. Najlepsze efekty estetyczne uzyskuje się podczas intralipoterapii podwójnego podbródka, bioder – tzw. bryczesów – oraz okolicy kolan.
Poza działaniem preparatów istotne znacznie ma również samo nakłucie skóry (wykonuje się ich kilkadziesiąt do kilkuset) z uwagi na: poprawę metabolizmu komórek skóry, przyspieszenie metabolizmu komórek tłuszczowych stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, powstanie nowych naczyń krwionośnych, poprawę mikrokrążenia. Do zabiegu lipolizy wykorzystuje się materiały zawierające wyciąg z soi – fosfatydylocholinę, posiadającą właściwości lipolityczne. Substancja podawana jest na głębokość tkanki tłuszczowej. W rezultacie komórki tłuszczowe ulegają degradacji, transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki.
WSKAZANIA DO ZABIEGU
kończyny górne – okolice tricepsu,
kończyny dolne – „bryczesy”,
fałdy na plecach (poniżej żeber),
okolica podpośladkowa,
wewnętrzna strona ud,
wewnętrzna strona kolan,
podwójny podbródek.
PRZEBIEG ZABIEGU
Ok. godzinę przed zabiegiem skórę znieczula się kremem znieczulającym. Zabieg polega na ostrzyknięciu przez lekarza danej okolicy substancją lipolityczną przy użyciu cienkiej igły. Pacjent może odczuwać pieczenie oraz swędzenie. Ból zazwyczaj jest niezbyt intensywny. Skóra robi się zaczerwieniona, powstaje niewielki obrzęk. Po zabiegu obserwujemy tkliwość miejsca poddawanego zabiegowi i są to pożądane efekty uboczne świadczące o skuteczności i działaniu zabiegu.
W zależności od okolicy ciała zabieg trwa w granicach 20-40 minut. Najlepszy rezultat osiągniemy wykonując serię 3 zabiegów w odstępach 3 – 6 tygodniowych. Zabieg wywołuje proces niszczenia komórek tłuszczowych który trwa ok. 3 tygodnie. Zawsze jednak należy pamiętać, że zabieg lipolizy iniekcyjnej nie stanowi alternatywy liposukcji. Jest odpowiedni dla osób z wagą normalną lub z lekką nadwagą. Pomaga pozbyć się niechcianych, niezwykle ciężkich do pozbycia się, tzw. „miejscowych otłuszczeń”.
ZALECENIA PO ZABIEGU
w ciągu kilku dni po zabiegu, po ustąpieniu odczucia dyskomfortu, zalecane jest wykonać kilka zabiegów drenujących, np. endermologia, masaż limfatyczny – wspomogą one wydalanie zniszczonych komórek tłuszczowych z organizmu,
należy chronić miejsca po wkłuciach (np. nie zrywać strupków) aż do momentu całkowitego wygojenia,
unikanie promieniowania słonecznego -opalania się, korzystania z solarium, basenu i sauny przez 7 dni.
PRZECIWWSKAZANIA
ciąża i okres karmienia piersią,
zaburzenia krzepnięcia krwi,
ciężkie schorzenia wątroby i nerek,
infekcje skóry w miejscu wstrzyknięć,
alergia na preparat,
nadmierna otyłość.
DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Brak skutków ubocznych i komplikacji. Zabiegowi można poddawać się przez cały rok – światło słoneczne nie jest żadnym przeciwwskazaniem
SPRAWDŹ INNE ZABIEGI
Modelowanie ust z użyciem kwasu hialuronowego
Mezoterapia igłowa skóry głowy
Power Mezo
Lifting twarzy z użyciem nici PDO
Lifting wolumeryczny z użyciem kwasu hialuronowego
Lipoliza iniekcyjna twarzy i ciała
Mezoterapia igłowa anty - aging
Nici lifingujące Barb 4D
Korekta zmarszczek z użyciem kwasu hialuronowego
Nucleofill - lifting na poziomie komórkowym
Korekta zmarszczek mimicznych
Leczenie nadpotliwości przy użyciu toksyny botulinowej
Mezoterapia igłowa z użyciem osocza bogatopłytkowego Arthrex ACP
Ginger Design - Rewitalizujący koktajl z ekstraktem z imbiru