LECZENIE NADPOTLIWOŚCI
PRZY UŻYCIU TOKSYNY BOTULINOWEJ

NADPOTLIWOŚĆ

Celem leczenia nadpotliwości jest zablokowanie nerwów zaopatrujących gruczoły potowe w miejscach poddanych zabiegowi, co w efekcie prowadzi do uniemożliwienia nadmiernego wydzielania potu. Pocenie się ciała to naturalna reakcja fizjologiczna organizmu, która pozwala usunąć z niego uboczne produkty metabolizmu oraz toksyny. Pełni też funkcję termoregulacyjną. W procesie pocenia, ciało naturalnie ochładza się podczas wzmożonego wysiłku fizycznego lub w czasie upałów.

Nadpotliwość ciała, w tym nadmierne pocenie twarzy, głowy, nadmierne pocenie pod pachami czy nadmierna potliwość stóp to choroba, którą należy leczyć. Pocenie się twarzy widoczne zwłaszcza na czole i w okolicy nosa jest krępujące i dlatego prowadzi do utraty pewności siebie i często ma wpływ na ograniczenie kontaktów towarzyskich. Przyjmuje się, że problem nadmiernej potliwości dotyczy ok. 1% populacji i jest następstwem nadmiernej aktywności gruczołów potowych zlokalizowanych pod pachami czy na stopach.

Terapia toksyną botulinową pozwala ograniczyć pracę gruczołów potowych, dlatego idealnie sprawdza się w walce z problemem nadpotliwości. Niweluje pocenie stóp, zwalcza nadmierne pocenie twarzy i głowy, usuwa nadmierne pocenie pod pachami.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

  • nadpotliwość ciała, w tym nadmierne pocenie twarzy, głowy,
  • nadmierne pocenie pod pachami,
  • nadmierna potliwość stóp.

PRZEBIEG ZABIEGU

Lekarz decyduje jaką dobrać dawkę toksyny botulinowej dla potrzeb konkretnej terapii, w zależności od indywidualnych uwarunkowań. Botoks wprowadza się za pomocą mikroigły do mięśni usytuowanych tuż pod skórą. Zastrzyki z toksyny botulinowej są praktycznie bezbolesne dzięki zastosowanemu znieczuleniu miejscowemu. Zabieg leczenia nadpotliwości z zastosowaniem toksyny botulinowej trwa od 15 do 30 minut. Zazwyczaj pacjent może od razu powrócić do normalnej aktywności. Efekt działania toksyny botulinowej zazwyczaj utrzymuje się ok. 6 miesięcy, następnie zabieg należy powtórzyć.

ZALECENIA PO ZABIEGU

24 godziny po zabiegu botoksem nie należy podejmować dużej aktywności fizycznej i powstrzymać się od spożywania alkoholu. Wskazane jest aby w okresie 2 tygodni od dnia zastosowania zastrzyków z toksyny botulinowej nie ogrzewać ostrzykniętej okolicy i nie korzystać z solarium czy sauny.

PRZECIWWSKAZANIA

  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona),
  • schorzenia o podłożu nerwowo-mięśniowym wynikające z uwarunkowań genetycznych,
  • ciąża oraz karmienie,
  • uczulenie, na którykolwiek składnik preparatu,
  • miejscowe zakażenia skóry,
  • problemy z krzepliwością krwi.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Niekiedy może wystąpić niewielki miejscowy obrzęk, który utrzymuje się nie dłużej niż 2 godziny. Bardzo rzadko po zabiegu pojawia się krwiak, który goi się w ciągu kilku dni.

 

SPRAWDŹ INNE ZABIEGI

Modelowanie ust z użyciem kwasu hialuronowego

Mezoterapia igłowa
skóry głowy

Power Mezo

Lifting twarzy
z użyciem nici PDO

Lifting wolumeryczny
z użyciem kwasu hialuronowego

Lipoliza iniekcyjna
twarzy i ciała

Mezoterapia igłowa
anty - aging

Nici lifingujące
Barb 4D

Korekta zmarszczek
z użyciem kwasu
hialuronowego

Nucleofill - lifting na
poziomie komórkowym

Korekta
zmarszczek mimicznych

Leczenie nadpotliwości
przy użyciu toksyny
botulinowej

Mezoterapia igłowa
z użyciem osocza
bogatopłytkowego
Arthrex ACP

Ginger Design -
Rewitalizujący koktajl z
ekstraktem z imbiru

V-carbon innowacyjny
peeling węglowy bez
lasera

Peeling medyczny PQ AGE
Evolution

Leczenie
bruksizmu

Fresh Lift