Kwas hialuronowy jest polisacharydem występującym naturalnie w ludzkim ciele, głównie w skórze, gdzie łączy z sobą włókna kolagenowe i elastynowe. Jedną z głównych jego cech jest wiązanie wody, dzięki czemu utrzymuje prawidłowe nawodnienie tkanek (jeden gram kwasu hialuronowego może związać około 6l wody). Ma on również ,,umiejętność” modulowania stanu zapalnego i usuwania ,,wolnych rodników”. Wraz z wiekiem nasz organizm wytwarza coraz mniej naturalnego kwasu hialuronowego, co prowadzi do zwiotczenia skóry i powstania zmarszczek, a policzki i usta tracą swoją objętość.
Kwas hialuronowy to najczęściej stosowany produkt wypełniający. Preparat poprzez działanie objętościowe natychmiast po zabiegu spłyca zmarszczki i poprawia objętość tkanek. Kwas hialuronowy poza działaniem wypełniającym działa od wewnątrz dając efekt silnej stymulacji skóry. Pobudzając ją do regeneracji poprawia gęstość, nawilżenie i elastyczność skóry. Dzięki temu nawet po jego wchłonięciu zmarszczki są już na ogół płytsze niż przed zabiegiem
Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii.
WSKAZANIA DO ZABIEGU
wygładzenie zmarszczek czołowych i lwiej zmarszczki,
Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. W zależności od wskazań dobieramy różne gęstości preparatu od bardzo delikatnych zawierających małe cząsteczki kwasu po preparaty wolumetryczne. Godzinę przed zabiegiem miejsca, w które chcemy podać preparat smarujemy kremem znieczulającym. Preparaty podawane są bardzo cienkimi igłami co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki. Zabieg trwa zazwyczaj do 30 minut. Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku. Po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Należy wówczas zabieg powtórzyć. Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia.
ZALECENIA PO ZABIEGU
picie dużej ilości wody, min. 2 l/dobę,
unikanie słońca, zakaz opalania się, korzystania z solarium, basenu i sauny przez 7 dni,
powstrzymanie się od wykonywania zabiegów: iniekcje toksyny botulinowej, laseroterapia, peeling chemiczny, mikrodermabrazja przez 3 tygodnie.
PRZECIWWSKAZANIA
ciąża, karmienie piersią,
choroby o podłożu autoimmunologicznym,
skłonność do powstawania blizn przerostowych,
stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
choroby nowotworowe.
DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
zaczerwienienie, obrzęk,
ból w miejscu wstrzyknięcia materiału – objawy te znikają w przeciągu 72 godzin,
świąd w przypadku skóry wrażliwej,
nadwrażliwość w miejscu korekcji,
sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni.
SPRAWDŹ INNE ZABIEGI
Modelowanie ust z użyciem kwasu hialuronowego
Mezoterapia igłowa skóry głowy
Power Mezo
Lifting twarzy z użyciem nici PDO
Lifting wolumeryczny z użyciem kwasu hialuronowego
Lipoliza iniekcyjna twarzy i ciała
Mezoterapia igłowa anty - aging
Nici lifingujące Barb 4D
Korekta zmarszczek z użyciem kwasu hialuronowego
Nucleofill - lifting na poziomie komórkowym
Korekta zmarszczek mimicznych
Leczenie nadpotliwości przy użyciu toksyny botulinowej
Mezoterapia igłowa z użyciem osocza bogatopłytkowego Arthrex ACP
Ginger Design - Rewitalizujący koktajl z ekstraktem z imbiru