MEZOTERAPIA

CZYM JEST MEZOTERAPIA?

Mezoterapia to zabieg, na który zdecydowanie warto zdecydować się jeszcze przed trzydziestym rokiem życia. Zabieg ten ma właściwości regenerujące, stymulujące, odmładzające oraz nawilżające skórę.

MEZOTERAPIA IGŁOWA I BEZIGŁOWA – CZYM SIĘ RÓŻNIĄ?

Podczas mezoterapii igłowej lekarz nakłuwa skórę w równych odstępach, wstrzykując składniki rewitalizujące, nawilżające oraz te, które zapobiegają starzeniu się skóry. Cera po takim zabiegu odzyskuje młody i jędrny wygląd. Mezoterapia jest mało bolesna, chociaż sporo zależy od gęstości preparatu, który będzie wstrzykiwany pod skórę. Do zabiegu stosowane jest znieczulenie miejscowe w formie kremu znieczulającego.Po zabiegu mogą być widoczne niewielkie krwiaki, obrzęk oraz zaczerwienienie, które utrzymuja się od 2 do max. 7 dni. Po tym czasie można już zaobserwować pierwsze zmiany w wyglądzie – bardziej napięta, jędrna i wygładzona cera. Po zabiegu należy pić ok. 1,5-2 l/dobę wody. Aby utrzymać efekt mezoterapii igłowej przez kilka miesięcy, należy poddać się serii 3-4 takich zabiegów w odstępach około 2-3 tygodni. 

Krótko mówiąc, mezoterapia igłowa zapobiega wiotczeniu skóry, pogłębianiu zmarszczek, a także pomaga zachować jej naturalną jędrność.

Mezoterapia bezigłowa nie jest tak inwazyjna, jak igłowa. Podczas niej wykorzystuje się urządzenie, które emituje prąd o wysokiej częstotliwości. Czynność ta otwiera kanały hydrofilowe i umożliwia dużo lepsze wniknięcie w jej głąb substancji aktywnych. Zabieg ten jest mniej efektywny, niż mezoterapia igłowa.

PIELĘGNACJA SKÓRY PO ZABIEGU

Cera po zabiegu jest podrażniona, więc zaleca się wówczas korzystanie z dermokosmetyków, które będą regenerowały nasz naskórek. Zawierają w swoim składzie aktywne substancje działające leczniczo i regenerująco, które wnikają głęboko w skórę. Zalecane jest również złuszczanie skóry, dlatego chcąc uzyskać jeszcze lepszy efekt warto połączyć mezoterapię z peelingami chemicznymi.

MEZOTERAPIA SKÓRY GŁOWY

Mezoterapia jest odpowiedzialna nie tylko za odmłodzenie skóry i likwidację zmarszczek. Przy pomocy igły można również wprowadzić specjalne preparaty odżywcze w skórę głowy, a dokładniej w okolicę mieszków włosowych. Może to pomóc w odrastaniu włosów, oraz znacznie złagodzić problemy, takie jak na przykład łysienie plackowate, czy zwykłe wypadanie włosów. Odrastające włosy są znacznie mocniejsze i wyglądają zdrowo.

Podobne w kategorii