Medycyna estetyczna

{[description]}

Medycyna estetyczna

W ostatnich latach popularność medycyny estetycznej znaczne wzrosła. Wiąże się to z wieloma czynnikami, takimi jak zastosowanie najnowszych technologii, a także większa dostępność usług. Wiele osób jednak wciąż zastanawia się czym zajmuje się ta dziedzina medycyny. Czym jest medycyna estetyczna, w jakim stopniu różni się od chirurgii plastycznej i kosmetologii oraz jaki jest zakres jej działań? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w poniższym artykule. 

Medycyna estetyczna - co to jest?

Odpowiedź na pytanie czym jest medycyna estetyczna w dużej mierze zawiera się w określeniu pola jej działań. W największym skrócie można określić tę dziedzinę jako umożliwiającą nam nieoperacyjne metody poprawy mankamentów urody. W ostatnich latach popyt na zabiegi medycyny estetycznej znacznie wzrósł. Dzięki zastosowaniu najnowszych metod i zaawansowanej technologii połączonej z fachową wiedzą mamy możliwość usuwania zmarszczek, zapobiegania łysieniu, powiększania ust czy nawet liftingu twarzy bez konieczności poddawania się operacjom plastycznym. 

Małoinwazyjne i bezpieczne zabiegi proponowane przez gabinety medycyny estetycznej przyciągają coraz to nowych klientów. Niebagatelne znacznie ma także fakt, że usługi z zakresu medycyny estetycznej są łatwo dostępne i tańsze niż operacje przeprowadzane przez chirurgów plastycznych, a z tego powodu dużo więcej osób może sobie na nie pozwolić. 

Medycyna estetyczna - zakres usług

Zakres usług, jakie oferuje nam medycyna estetyczna jest bardzo szeroki. Zawierają się w nim między innymi takie zabiegi i procedury jak:

  • powiększanie ust kwasem hialuronowym
  • usuwanie cellulitu
  • radzenie sobie z nadmiarem tkanki tłuszczowej
  • leczenie zmian potrądzikowych
  • zapobieganie wypadaniu włosów
  • pomoc w nadmiernym owłosieniu
  • niwelowanie wzmożonego pocenia się
  • usuwanie rozstępów
  • pomoc w pozbywaniu się zmarszczek
  • usuwanie przebarwień

Wszystkie te problemy lekarze rozwiązują za pomocą zdobyczy najnowszych technologii, a także świeżej i aktualnej wiedzy z zakresu medycyny estetycznej. Zakres usług jest bardzo szeroki, a wiele osób przyciąga do gabinetów medycyny estetycznej głównie fakt ich małej inwazyjności oraz szybkich i skutecznych efektów. 

Medycyna estetyczna czy chirurgia plastyczna

Wiele osób ciągle utożsamia medycynę estetyczną z chirurgia plastyczną, jednak te dwie dziedziny mają ze sobą mniej wspólnego niż mogłoby się wydawać. 

W odróżnieniu od chirurgii plastycznej medycyna estetyczna proponuje pacjentom zabiegi, które są mało inwazyjne i najczęściej nie wymagają używania skalpela. Dzięki temu okres rekonwalescencji po ich dokonaniu jest nieporównywalnie krótszy a same zabiegi są mniej niebezpieczne i generują o wiele mniej skutków ubocznych. Ślady po zabiegach wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej są zazwyczaj niewielkie i bardzo często nie ma po nich śladu już po wyjściu z gabinetu. Delikatne zaczerwienienia, krwiaki czy opuchnięcia można bardzo łatwo zakamuflować makijażem, a one same znikają najpóźniej po upływie kilku dni. W porównaniu do długiej rekonwalescencji w szpitalu proces ten jest dla pacjenta o wiele bardziej przyjemny, a przy tym generuje mniej bólu i dyskomfortu. Zabiegi medycyny estetycznej są wykonywane w znieczuleniu miejscowym, a przez to mniej bolesne.


Podobne w kategorii

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to zabieg, którego popularność w ostatnim czasie bardzo wzrasta. Jest to nic innego jak pozbywanie się tłuszczu z wybranych partii ciała, które odbywa się mało inwazyjnie, gdyż...

Czytaj więcej