Lifting twarzy z użyciem nici PDO

Medycyna Estetyczna

Lifting twarzy
z użyciem nici PDO

Lifting twarzy z użyciem nici PDO

Koncepcja zabiegu jest bardzo prosta i polega na wszczepianiu pod skórę rozpuszczalnych nici. Te nici liftingujące, stopniowo rozpuszczając się stymulują syntezę kolagenu, fibroblastów, angiogenezę, dzięki czemu skóra staje się gładsza, bardziej świetlista, elastyczna, a zmarszczki znikają.Nici PDO to syntetyczne monofilamentowe włókna. Zbudowane są z jednej wiązki i charakteryzują się jednolitą, pozbawioną zagłębień i bruzd powierzchnią, w której mogłyby kolonizować się bakterie. Zaletą tych nici jest bardzo płynne przejście przez tkanki, dzięki czemu eliminuje się uszkodzenie struktur podczas implantacji.

Całkowity czas rozpuszczania wynosi 180 - 210 dni. Materiał jest atraumatyczny i obojętny dla tkanek. Nie posiada właściwości pirogennych ani antygennych.

Zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących jest odpowiedni dla osób od około 30 roku życia, kiedy to pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Nie ma natomiast górnej granicy wiekowej. 

Wskazania do zabiegu

  • drobne zmarszczki na skórze twarzy i ciała

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem poddawany obszar w pierwszej kolejności jest znieczulany kremem, po czym lekarz implantuje nici w odpowiedni sposób i miejsce. Procedurze nie towarzyszy ból, krwawienie czy też obrzęk. Pacjent może odczuwać delikatne ukłucia, jak przy zabiegu akupunktury. Pierwsze efekty widoczne są po 2-3 tygodniach, a znacząca poprawa następuje po 2-3 miesiącach, kiedy to zaczyna być indukowany nowy kolagen. Efekt jest długotrwały (do 2 lat).

Zalecenia po zabiegu

Nie ma przeciwwskazań by wrócić do codziennych czynności. Powstałe od wkłuć zaczerwienienia ustępują po 3-5 godzinach od zabiegu.

Przeciwwskazania

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • choroba nowotworowa,
  • otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • terapia przeciwzakrzepowa.

Działania niepożądane

Brak skutków ubocznych i komplikacji. Zabiegowi można poddawać się przez cały rok – światło słoneczne nie jest żadnym przeciwwskazaniem